Eesti Interneti 10. aastapäevale pühendatud kommunikatsiooninäitus

Tartus, Vanemuise kontserdimajas said kõik huvilised vaadata ühisnäitust Ahhaa, meelega! ja Kommunikatsioon. Ühisnäitus oli avatud 13. maist 21. juunini 2002.

Kokku külastas näitust ca 24 tuhat inimest, neist 2000 lasteaialast ei pidanud piletit ostma. Ekspositsiooniga tutvujaid oli praktiliselt kõigist Euroopa riikidest; Venemaalt tuldi kohale spetsiaalselt Heureka pärast. Kaugeim koht, kust näitusele tuldi, oli Samaara.

Interneti kümneaastast tähtpäeva Eestis tähistas Heurekast pärit vaheldusrikas väljapanek "Kommunikatsioon", mis tutvustas mitmekesiseid infovahetuse võimalusi. Näitus oli interaktiivne: iga külastaja sai ise Interneti mudeli käima panna, vestelda sõbraga satelliiditaldriku abil, teha kümneid vahvaid katseid.

"Ahhaa, meelega!" maitsmismeelt käsitlev osa "Magus Euroopa" andis Euroliidu riikidest-rahvastest pildi nende shokolaaditraditsioonide kaudu. Samas sai AHHAA-laboratooriumis valmistada ka päris ise oma originaalshokolaadi ja valada sellest näiteks euromündi magusaid koopiaid.

Kommunikatsiooninäituse korraldasid EENet ja TÜ Teaduskeskus AHHAA koostöös Soome Teaduskeskusega Heureka.

Lisainfo

TÜ Teaduskeskus AHHAA
Heureka

Toetajad

Kommunikatsiooninäituse korraldamist toetasid Tiigrihüppe Sihtasutus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu (BALTnet projekt), Eesti Telefon, Eesti Mobiiltelefon ja Tartu linn.


Viimati uuendatud: 6.august 2002