Uudised

17.06.2019
Tallinnas algas Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents TNC19

16.-20. juunil 2019 toimub Kultuurikatlas Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents TNC19, mis toob Eestisse IT valdkonna asjatundjaid kogu maailmast. Eesti poolt võõrustab konverentsi HITSA EENet.

Konverents TNC19 toob Tallinnasse ligi 800 IT valdkonna esindajat andmesidevõrkudest, ülikoolidest ja ettevõtetest. Konverentsi avasessioon toimub esmaspäeval, 17. juunil kell 11.

Peaesinejatena astuvad konverentsil üles rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud küberturvalisuse spetsialist Merike Käo, UbuntuNet’i asutaja ja tegevjuht Tusu Tusubira, 2023. aastal teadustegevust alustava Euroopa Neutronkiirguse Allika (ESS) valitsusteülese labori peadirektor John Womersley, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut ja E-riigi Akadeemia asutaja ja valdkonnajuht Linnar Viik.

Konverentsi tänavune teema “Forging Digital Societies” lähtub tõdemusest, et arvutivõrkude toel saab luua ja arendada digitaalseid kogukondi. 21 sessiooni kestel käsitlevad eksperdid turvalisusstrateegiaid, riiklikke IKT poliitikaid ning kogukondade rolli nende kujundamisel.

TNC19 ettekanded kantakse veebis üle. Otseülekandeid näeb aadressil tnc19.geant.org

TNC19
16.-20. juuni 2019
Kultuurikatel, Tallinn
Programm: tnc19.geant.org/programme/

Iga-aastane Euroopa teadus- ja haridusvõrkude konverents toimub tänavu 35. korda. Üritust võõrustab Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) poolt Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk EENet.

Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) on riigi, ülikoolide ja IT ettevõtete koostöös loodud sihtasutus, mis toetab tehnoloogia tarka kasutamist hariduses, pakub õppetööd toetavaid teenuseid ja kvaliteetset taristut.

Lisainfo:
Kristina Lillemets, taristu juht. tel +372 50 66 985, kristina.lillemets@hitsa.ee Eva Toome, kommunikatsioonijuht. tel +372 55 11 669, eva.toome@hitsa.ee