Uudised

14.09.2016
EENet aitas India ja Euroopa ülikoolidel üksteisega otse ühenduda
Teisipäeval, 13. septembril Eestit ja Lätit külastanud India Elektroonika- ja IT-minister Ravi Shankar Prasad kuulutas EENeti ja TTÜ korraldatud videokonverentsiga ametlikult välja India andmesidevõrgu National Knowledge Network (NKN) ja GÉANTi vahelise 10 Gbit/s otseühenduse.

Ravi Shankar Prasad leidis, et koostöö kolleegidega Euroopas GÉANTi võrgu kaudu ning Aasias TEIN võrgu kaudu on India asutustele avanud uusi uksi. Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) arutas India minister kahe riigi koostööd kõrghariduse ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnas. Videosilla vahendusel kohtus ta ka kolme India ülikooliga (Indian Institute of Technology Delhi, Indian Institute of Technology Hyderabada ja Indian Institute of Technology Madras) ning Riikliku Informaatikakeskusega. Ülikoolid tutvustasid oma mõjukamaid IKT projekte ning võimalikku koostööd TTÜ-ga.

NKN ühendab Indias üle 1600 tippülikooli ning teadus- ja arenduskeskuse. GÉANTi võrku kuuluva Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrgu 10 Gbit/s fiiberoptilist ühendust kasutavad kõik Eesti teaduse tippkeskused ning suuremad ülikoolid. Euroopas kasutab GÉANTi üle 50 miljoni võrgukasutaja.

Fotosid ministri külaskäigust ja videokonverentsist
Toimunust GÉANTi veebis
Ministri visiidist TTÜ veebis