Uudised

05.12.2016
Selgusid EENeti arvutijoonistuste võistluse võitjad

15. korda toimunud EENeti arvutijoonistuste võistlusele esitati sel aastal 5396 pilti 199 koolist üle Eesti. Võidutööd laekusid Narva Pähklimäe Gümnaasiumist, Tallinna Kristiine Gümnaasiumist, Tallinna Saksa Gümnaasiumist ning Tartu Kunstikoolist. Arvutijoonistuste võistlusele sai töid esitada kaheksal ajaloo- ja loodusteemal. Enim paelus autoreid teema „Elu ilma elektrita”, mis tõi võistlusele 1617 pilti. Populaarne oli ka Eesti 2016. aasta lind rasvatihane, keda kujutati 521 pildil. Enim konkursitöid laekus Tartu Aleksander Puškini Koolist, Kadrina Keskkoolist ning Narva Keeltelütseumist.

”Joonistajate oskused arvutiprogrammide võimaluste kasutamisel on aasta-aastalt kasvanud ja esitatud pildid rõõmustasid korraldajaid nii nutikate ideede kui ka osava teostusega,” ütles EENeti üldosakonna juhataja Anne Märdimäe.

Parimad joonistajad selgusid neljas vanuserühmas, samuti jagati välja eripreemiad.

Kuni 10aastaste joonistajate seas esitas parima töö 9aastane Diana Filipia Narva Pähklimäe Gümnaasiumist. 11-13aastastest oli parim Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilane Margit Kunnus. 14-18aastastest võitis Eneli Tordik Tallinna Saksa Gümnaasiumist ning üle 18aastaste seas Joosep Sepp Tartu Kunstikoolist.


Näitus kõigist osalenud piltidest ja võidutöödest: joonistaja.eenet.ee

Eesti Ornitoloogiaühingu eripreemiad parimate tihasepiltide eest pälvisid 10aastane Varvara Fedossova Jõhvi Vene Põhikoolist, 13aastane Mirjam Mäekivi Kadrina Keskkoolist, 17aastane Evgeny Stalmakov Narva Keeltelütseumist ja 20aastane Mari-Liis Kirsimägi.

Lisaks parimatele joonistajatele auhinnati ka juhendajaid. Parima juhendaja tiitli sai Svetlana Jefimova Narva Pähklimäe Gümnaasiumist, kelle juhendamisel jõudis finaali 27 pilti. Järgnesid Valeria Nazarova Narva Keeltelütseumist ja Aljona Leokina Haabersti Vene Gümnaasiumist.

Kõige rohkem võistlusele laekunud pilte juhendas Olga Kravtšenko Tartu Aleksander Puškini Koolist, kokku 274 arvutijoonistust. Järgnesid Piret Särg Kadrina Keskkoolist ja Valeria Nazarova Narva Keeltelütseumist.

Võistluse „Ajarada” korraldas Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse struktuuriüksus EENet koos Eesti Rahva Muuseumi ja Eesti Ornitoloogiaühinguga.

Võidutööde näitust ja kõiki teisi võistlusel osalenud pilte saab vaadata veebiaadressil joonistaja.eenet.ee.

Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk (EENet) on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse struktuuriüksus, mille eesmärk on tagada teaduse, hariduse ja kultuuri jaoks vajaliku infotehnoloogilise taristu areng ja stabiilne toimimine. Esimese EENeti arvutijoonistuste võistlusega tähistati 2002. aastal kümne aasta möödumist interneti püsiühenduse käivitamisest Eestis.

Lisainfo:
Anne Märdimäe
EENeti üldosakonna juhataja
Tel 7302110
eenet@eenet.ee