Uudised

16.05.2016
G7 ministrite kohtumisel rõhutati NRENide ja GÉANTi olulisust

29.-30.04.2016 Jaapanis toimunud G7 IKT-ministrite kohtumisel allkirjastas Euroopa Komisjoni digitaalse ühisturu asepresident Andrus Ansip ühisdeklaratsiooni, mis rõhutas muuhulgas ülemaailmse teaduse ja hariduse kogukonna võrgustiku ning riiklike haridus- ja teadusvõrkude (NRENide) olulisust.

Ühisdeklaratsioon teatab: “Me tunnustame riiklike teaduse ja hariduse andmesidevõrkude arengut, vastastikust võrkude ühendamist ning kasutust, mis pakub haridusele, teadusele ja arendusele avatud taristut, parandades sidusust üle maailma.”

Deklaratsiooni juurde kuuluv dokument "Koostöövõimalused" leiab: "Euroopa Liit tunnustab GÉANTi jätkuvat koostööd, mille eesmärgiks on siduda teaduse ja hariduse kogukond globaalselt laiendatud ülemaailmse partnerluse kaudu."

IKT-ministrite kohtumisel olid arutlusel innovatsioon, majanduse kasv, info vaba liikumine, kübermaailma turvalisuse kindlustamine, panustamine ülemaailmsetesse küsimustesse ning rahvusvaheline koostöö ja üksteise mõistmine. G7 ministrite kohtumised on Jaapanis aset leidmas selle aasta aprillis ja mais. G7 esindab seitset riiki: USA, Suurbritannia, Jaapan, Prantsusmaa, Itaalia, Kanada ja Saksamaa. Lisaks oli kohtumisel esindatud Euroopa Liit.

GÉANT tunneb uhkust, et tema ja NRENide keskset rolli kogukondade sidumisel on peetud ülioluliseks teaduse kiirendamisel, hariduse rikastamisel ning innovatsiooni juhtimisel.

GÉANT ühendab 38 NRENist partneriga 50 miljonit kasutajat 10 000 asutuses üle Euroopa ning Euroopaga omakorda üle 60 riigi üle maailma.

Ühisdeklaratsioon
Koostöövõimalused
GÉANTi pressiteade