Uudised

15.04.2015
HITSA hariduskonverentsil tutvustavad EENet ja Alvatal uudseid IT-lahendusi kooli igapäevatöö vähendamiseks
Täna, 15. aprillil algas Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) hariduskonverents „NUTT* tuleb peale“, mis keskendub sellele, kuidas tehnoloogia mõjutab muutunud õpikäsitust ning mil moel saab selle abil õppeprotsessi parandada. Sõna saavad eksperdid Eestist ja mujalt.

EENet ja MTÜ Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liit (Alvatal) tutvustavad reedel, 17. aprillil uudseid ja ratsionaalseid IT-lahendusi kooli igapäevatöö vähendamiseks.

EENet teeb sissejuhatuse autentimise ja autoriseerimise maailma ning demonstreerib, kuidas töötab uhiuus identiteedihaldussüsteem HarID erinevate operatsioonisüsteemidega (Windows, Linux). Samuti toimub uute õpilaste vastuvõtu simulatsioon, kus õpilased seotakse asutuse ja kasutajaprofiiliga.

Töötoa teises osas tutvustab Alvatal Tallinna koolide vabavarale ülemineku projekti taustal, kuidas keskhaldusvahendite ja keskse autentimisega IT-tugiisiku töömahtu vähendada. 15 minutiga masspaigaldatakse Ubuntu tööjaamad tarkvara Butterknife abil. Lisaks tutvustab Alvatal süsteemi keskset haldamist ja autentimist ning lisaväärtust loovaid vabavaralisi lahendusi nagu ownCloud.

Töötuba "Uudsed ja ratsionaalsed IT-lahendused kooli igapäevatöö vähendamiseks" toimub Tallinna Tehnikaülikoolis (Ehitajate tee 5) 17. aprillil kl 11.30-13.30.

Konverentsi kava
Otseülekanne

*NUTT ehk Nutikas Uue Tehnoloogia Tarbija