Uudised

01.12.2010
Arvutijoonistuste võistluse Elurikkus võitjad on selgunud


Vaata kõiki võidupilte

Rahvusvahelise elurikkuse aasta raames korraldasid EENet ja TTÜ Geoloogia Instituut üle-eestilise arvutijoonistuste võistluse "Elurikkus".

Võistlusel lõi kaasa peaaegu 4000 autorit, kellele kõige rohkem meeldisid teemad 'Ürgmere elukas' ja 'Elu puu'. Kaasatud olid 195 kooli ning 178 juhendajat - nii et elurikkus läheb Eesti lastele ja noortele vägagi korda.

Zürii valis 4435 pildist igas vanusegrupis välja kolm parimat tööd ning märkis ära veel 39 pilti. Parimatest piltidest rändnäitus on 2011. aastal väljas mitmel pool Eestimaal.

9-aastane Mette Mari Kaljas Miina Härma Gümnaasiumist pildiga "Kadusid elupaigad, kadusid liigid" võitis esikoha kuni 10-aastaste seas. Tuuli Jürgenson Tartu Kommertsgümnaasiumist oli pildiga "Emakese Maa lapsed" parim 11-13-aastaste seas. 14-18-aastastest saavutas pildiga "Emakese Maa lapsed" esikoha Eliina Uibu Pärnu Ülejõe Gümnaasiumist ning täiskasvanutest Kärt Koosapoeg pildiga "Kadusid elupaigad, kadusid liigid".

TTÜ Geoloogia Instituudi eripreemiad pälvisid Mihkel Mätas ning Siim Soodla piltide eest teemal „Ürgmere elukas“.

Keskkonnaministeeriumi eriauhinnad saavad Maria Tsarjova Sillamäe Vanalinna Koolist ja Ruudu Remmelgas.

Parimaks juhendajaks osutus Signe Lensment Paikuse Põhikoolist, kelle joonistajate piltidest jõudis lõppvõistlusele 23 pilti. Annike Soodla (Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium) oli juhendanud 15 ning Olga Kravtšenko (Tartu Vene Lütseum) ja Tõnu Soop (Kärdla Ühisgümnaasium) kumbki 10 lõppvõistlusele jõudnud pildi autoreid.

Nii auhinnatud töid kui ka kõiki teisi võistlusel osalenud pilte näeb aadressil http://joonistaja.eenet.ee

Elurikkuse aastast saab lähemalt lugeda Keskkonnaministeeriumi lehel.

Võistlust toetasid Keskkonnaministeerium ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Auhindadega varustavad IM Arvutid AS, Keskkonnaministeerium ja TTÜ Geoloogia Instituut.