Uudised

02.11.2009
Möödus 50 aastat esimese arvuti käivitamisest Tartu Ülikoolis

EENet õnnitleb kolleege Tartu Ülikoolis ja soovib edu järgmiseks 50 arvutiaastaks!

Pressiteade Tartu Ülikooli veebilehelt http://www.ut.ee/664210:


Möödub 50 aastat esimese arvuti käivitamisest Tartu Ülikoolis

Esmaspäeval, 2. novembril möödub 50 aastat sellest päevast, mil dotsent Ülo Kaasiku ja tema kolleegide entusiastliku töö tulemusena käivitati Tartu Riikliku Ülikooli esimene arvuti. See oli siis ainus arvuti Eestis. Poole sajandi möödumist tähistatakse kell 14 algava konverentsiga „Pool sajandit arvutit Tartu Ülikoolis“.

„Arvuti saabumisel ülikooli loodi selle käigushoidmiseks ja seda kasutada soovijate teenindamiseks ülikooli arvutuskeskus. See oli koht, mis pakkus üliõpilastele, õppejõududele ja teaduritele pikki aastaid abi arvutiga suhtlemisel ning teadus- ja uurimisprobleemide lahendamisel,“ rääkis ajaloost arvutiteaduse instituudi juhataja Tiit Roosmaa,

Roosmaa sõnul muutus arvutuskeskuse roll oluliselt kaheksakümnendatel aastatel, kui turule tulid ja hakkasid laialdaselt levima personaalarvutid.

Praeguses Tartu Ülikoolis jätkavad 50 aastat tagasi alustatut eeskätt matemaatika- informaatikateaduskonna arvutiteaduse instituut ja Tartu Ülikooli infotehnoloogia osakond koos TÜ teadusarvutuste keskusega.

50 aasta jooksul toimunud arengud on hajussüsteemide lektor Meelis Roosi algatusel jäädvustatud J. Liivi 2 õppehoones asuvas arvutimuuseumis, mille pidulik avamine toimub 2. novembri konverentsi raames.

Lisainfo:
Tiit Roosmaa, arvutiteaduse instituudi juhataja, tel 737 5870
Andres Salu, infotehnoloogiajuht, tel 737 5613

Karin Volmer
Tartu Ülikool
pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 5202807
e-post: avalik@ut.ee
http://www.ut.ee/et/ulikoolist/yldinfo/press