Uudised

21.10.2009
Hoiatus paroole varastavate arvutiviiruste eest

Arvutiviiruste puhangu tõttu soovitame kõigil kasutajatel üle kontrollida:

 • kas kõigis töökoha/lauaarvutites on kasutusel viirusetõrjetarkvara; kas see tarkvara uuendab oma andmebaase pidevalt (et leida üles ka kõige uuemad viirused);
 • kas arvutisse võib olla sattunud viirusi või muud pahavara;
 • kas juurdepääsuparoolid võivad olla kellegi teise kätte sattunud.
 • Kui arvutis võib olla midagi kahtlast toimunud, siis tuleks vahetada paroolid ja vajadusel lasta spetsialistil arvuti üle kontrollida + puhastada.
  Kui sellises arvutis võis olla salvestatud EENeti serveritesse - veebimajutus nw.eenet.ee, HAVIKE, postkastiserver - juurdepääsuks vajalikke paroole, palun tellige kohe EENetilt kõigi nende paroolide väljavahetamine; selleks tuleks kirjutada aadressile eenet@eenet.ee. Paroole saate ka ise teenuste juhtpaneelidest ja postkastist vahetada.

  Praegu levivad viirused otsivad arvutitest üles sinna salvestatud paroolid ning neid kasutades logivad sisse näiteks asutuse veebikontole ning paigaldavad sinna pahavara.

  NB! Kui EENet leiab mõnest EENeti serverisse laetud failist viiruse, siis see fail eemaldatakse koheselt serverist. EENet saadab asutuse tehnilisele kontaktisikule teate eemaldatud faili(de) kohta ning kui vaja, saab kontaktisik küsida EENetist 1 kalendrinädala jooksul pärast seda veel faili sisu - ilma viiruseta.

  Viirustevaba sügist kõigile!