Tahan kodulehele panna pildialbumit, kuid see ei mahu ära. Mida teha?

Võimalikud lahendused:
  1. Piltide hulgast tuleks kindlasti teha valik. Ebateravad või üksteist kordavad pildid, kaadrist poolenisti väljas tegevus, liiga tumedad, heledad või rikutud värvidega fotod - nende avalik ülesriputamine ei tee au ühelegi fotograafile.
  2. Internetis näitamiseks ei sobi liiga suured pildid. Originaalfailid võite salvestada endale CD/DVD ketta peale, kodulehele laadige aga vähendatud versioonid. Üle 800 piksli laiune pilt jääb juba paljudes brauseriakendes osaliselt ääre taha varju, lisaks on suurte pildifailide brauserisse laadimine aegavõttev ja vaatajale tülikas.
  3. Fotode internetti panemiseks on olemas spetsiaalsed keskkonnad, kus piltidest tehakse automaatselt vähendatud koopiad, neile saab lisada allkirju, koostada fotoalbumeid jpmt. Näiteks võiks kaaluda keskkondi http://www.foto24.ee/, http://fotoalbum.ee/, http://www.fotod.ee/, http://nagi.ee/, http://www.flickr.com/, http://www.picasa.com/, http://pica.ee/ jt.
  4. Kui ikkagi on vaja suuremat hulka mahukaid pilte EENeti veebimajutusserveris hoida ja neil on hariduslik, teaduslik või kultuuriline väärtus (lisaks tõdemusele: "Näe, siin olen mina"), saab EENeti käest küsida kettaruumi (quota) suurendamist. Selleks tuleb asutusel saata oma põhjendatud soov aadressile eenet@eenet.ee.